Club Masini
Bun venit pe Club Masini!
Apasati pe CONECTARE pentru a va conecta la forum folosind contul deja creat. In cazul in care nu aveti un cont, puteti crea unul apasand pe INREGISTRARE si completand campurile obligatorii.
ATENTIE!!! Pentru a beneficia de toate functiile forumului trebuie sa fiti inregistrat !


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Club Masini
Bun venit pe Club Masini!
Apasati pe CONECTARE pentru a va conecta la forum folosind contul deja creat. In cazul in care nu aveti un cont, puteti crea unul apasand pe INREGISTRARE si completand campurile obligatorii.
ATENTIE!!! Pentru a beneficia de toate functiile forumului trebuie sa fiti inregistrat !
Club Masini
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Probleme Romcar Motors

In jos

Probleme Romcar Motors Empty Probleme Romcar Motors

Mesaj  sigmaed Mar Apr 26, 2011 12:11 pm

Vreau sa va pun la curent cu ce se poate intampla in service-ul Romcar Motors
Am achizitionat un Ford Fusion de la Romcar in anul 2008(pe firma) ,toate reviziile fiind facute la Romcar conform cartii service ,in tot acest timp masina a beneficiat de o “anumita garantie” ,referindu-ma la numeroasele probleme pe care le-a avut masina in perioada garantiei si anume :defectiuni ale claxonului ,ale a.c.-ului ,directiei(bieletele).
Cea mai grava problema care m-a determinat sa scriu pe forum este fisurarea conductei de racire (conducta aflata in garantie) ,ceea ce a dus la supraincalzirea motorului(neindicand nimic pe bord).Cei de la Romcar Motors nu vor sa acorde garantia din motive de “utilizare necorespunzatoare a masinii !!!!!!”
Aceasta garantie este o MINCIUNA , Romcar asumandu-si niste responsabilitati pe care nu le respecta ,le-am facut reclamatii peste reclamatii , in zadar.In momentul de fata dosarul este pe roll la Judecatorie , nu exista alta solutie in afara Instantei.
SFATUL MEU : Evitati sa achizitionati masini de la Romcar Motors pentru ca nu sunt seriosi(mai am un prieten care a avut probleme de genul asta) ,ai garantie doar cand le convine lor.
Daca ati avut sau aveti probleme asemanatoare cu acest asazis dealer , va rog sa imi scrieti ,poate vom reusi impreuna sa ii facem sa-si respecte promisiunile facute.

Evil or Very Mad [b]

sigmaed

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 26/04/2011

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum